Získali jsme osvědčení o registraci v seznamu odborných dodavatelů vedeném v rámci dotačního programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

Zelené střechy

Jste zde: AHF.CZ Služby Zelené střechy

 

Zelené střechy

Jedná se o variantu přitížené ploché střechy. Pro přitěžující vrstvu je použito vegetační souvrství, které může mít různou intenzitu výskytu zeleně. Zelené střechy se z tohoto hlediska dělí na extenzivní a intenzivní.

 

Skladba a výhody zelených plochých střech

Skladba zelené ploché střechy může být i celkem složitá. Je třeba zajistit drenážní, filtrační, hydroakumulační a vegetační schopnost ploché střechy. Pro úspěšnou realizaci je správná volba jednotlivých vrstev velmi důležitá. Výhodou zelených plochých střech je řada ekologických faktorů, ale i větší ochrana interiéru budovy proti přehřívání a proti hluku. Za hlavní důvod postupného rozšiřování zelených plochých střech je jejich estetická kvalita.

 

Neustálé proměny

Do zahrady můžete zakomponovat traviny, ale i byliny, keře a stromy. Rostliny nejsou využity pouze k zajímavému pokrytí horní části domu. Plocha zahrady může být upravena i k aktivnímu využití.

Další zelenou plochou rozšiřujete velikost obytných prostor. Využijte originální možnost a vytvořte si obývací pokoj pod širou oblohou. Dopřejte si relaxaci v zelené náruči.

Údržba zelené střechy není zásadně náročná. Běžný provoz usnadňují závlahové systémy, složitější úpravy a občasnou kontrolu zajistí odborná firma v rámci několika sezonních návštěv. Dobře založená vegetační vrstva se udržuje jako jakákoli běžná terénní zahrada. Můžete se obklopit oblíbenými květinami, zajímavě rostlými keři.

Zahrada na střeše domu přináší pohled z nové perspektivy. Obklopte se živou zelení a neustále se měnící podobou přírody okolo sebe.

Více informací naleznete také na specializovaném webu: Zelené střechy

 

 

Máte zájem o realizaci zelené střechy?

Kontaktujte nás prosím: +420 775 970 560, info@ahf.cz.

Odesláním souhlasíte se zpracováním a ochranou osobních údajů pro účely profilování zákazníka podle GDPR (článek 4 bod 11 a článek 7)