Získali jsme osvědčení o registraci v seznamu odborných dodavatelů vedeném v rámci dotačního programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

 

Terasové palubky

 

Terasové palubky – Decking

Venkovní masivní terasové palubky neboli decking jsou již několik let velmi oblíbeným řešením podlahových krytin pro terasy. Jsou zpravidla vyráběny z tropických dřevin z důvodu jejich vysoké odolnosti proti povětrnosti, plísním, škůdcům a především pro jejich extrémní stabilitu. Tyto terasové palubky jsou vhodné pro chodníky a další venkovní pochozí plochy. Na trhu se v současné době můžeme setkat s celou řadou zejména tropických dřevin, které na první pohled nabízejí podobný vzhled, nicméně existují obrovské rozdíly v jejich fyzikálně mechanických vlastnostech a kvalitě. Rozlišujeme takzvané suché a olejnaté dřeviny. Mezi olejnaté dřeviny se řadí kromě Merbau také například lroko nebo Teak. Přírodní oleje obsažené v dřevině působí jako přírodní impregnace, snižují rozpraskávání dřeva na minimum a tvoří přirozenou ochranu před povětrnostními vlivy a škůdci.

 

Merbau

Merbau je jedno z nejkvalitnějších dřev s velmi nízkými hodnotami objemového sesychání. Objemové změny, sesychání, bobtnání, kroucení a vnitřní pnutí se tak projevují snad nejméně ze všech dřevin. Merbau je velmi dekorativní s převážně rovnovláknitou strukturou. Tato dřevina je trvanlivá i v kontaktu se zemí i v půdě a odolná proti houbám, hmyzu i povětrnostním vlivům.

 

Vlastnosti dřeva Merbau:

  • vysoká tvrdost
  • vysoká odolnost
  • vysoký obsah olejnatých pryskyřic
  • nízká sesychavost
  • téměř nepodléhá změnám vlhkosti