Získali jsme osvědčení o registraci v seznamu odborných dodavatelů vedeném v rámci dotačního programu NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM.

Provětrávané fasády

 

Provětrávané fasády

Zateplení domů je v dnešní době rostoucích cen energií doslova nezbytností. Zateplování fasád ovšem s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody s vlhkostí zdí. Tento problém se týká povětšinou starších domů a řešením jsou provětrávané fasády.

 

Řešení zateplení vlhkých zdí

Způsobem, jak zateplit dům s mírně vlhkými stěnami je právě provětrávaná fasáda. Pokud je obvodová zeď vlhká, tento systém umožňuje dokonalé odcházení vlhkosti ze zdi ven. Provětrávaná fasáda je adekvátní náhradou klasického kontaktního zateplení, protože součástí její skladby je také izolant. Sílu izolantu si lze zvolit podle potřeby. Provětrávaná fasáda umožní zdi dýchat a vytvoří ideální klima uvnitř domu. Je to nejšetrnější zateplení obvodové zdi domu s ohledem na dýchání obvodových zdí.

 

Výhody provětrávané fasády

– pomáhá odvětrání vlhkosti zdiva a tím zabraňuje vzniku plísní

– v létě se objekt díky proudění vzduchu rychleji ochlazuje, nedochází tak k přehřívání

– snadná a rychlá montáž, která je prováděna tzv. suchou cestou

– estetický přínos

 

Jaký je rozdíl mezi provětrávanou a klasickou fasádou?

Provětrávaná fasáda chrání budovu před povětrnostními vlivy, zároveň dýchá a pomáhá regulovat optimální teplotu v objektu. Tato fasáda se skládá z nosné podkonstrukce a z vlastního opláštění. U provětrávané fasády je oproti klasické fasádě mezi vnějším obkladem a obvodovou zdi (případně vloženou tepelnou izolací) vzduchová mezera. Tato odvětrávací mezera umožňuje odvod vlhkosti (ve formě vodní páry) ze stěn, její šířka se může pohybovat od 8 do 30 cm. Pro vytvoření vnějšího opláštění provětrávané fasády je možné použít řadu materiálů, které mohou objektu dodat celou řadu různých podob. Tyto fasády jsou vhodné pro všechny typy staveb.   AHF stavby – naší priorituou jsou hydroizolace, výstavba a rekonstrukce plochých střech.