Hydroizolační fólie fatrafol pro hydroizolaci ploché střechy

Jakou fólii dát na plochou střechu?

Autor: Jakubm Kategorie: Střechy

Pro ploché střechy je zapotřebí kvalitní hydroizolací, jinak do ní bude zatékat. Jaké existují možnosti?

Každá střecha by měla být dobře odizolovaná. Na místě je jak tepelná izolace, která zabraňuje výrazným energetickým ztrátám, ale také izolace proti vodě a vlhkosti, hydroizolace. Izolace plochých střech je proveditelná dvěma způsoby. Asfaltovými pásy, nebo hydroizolační fólií. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Asfaltové pásy

Asfaltové pásy se dělí na hydroizolační lepenky a oxidované a modifikované asfaltové pásy. Na drobné stavby, jako jsou boudy a zahradní domky můžete použít hydroizolační lepenku. Jako spodní vrstva ve vícevrstvých izolacích se používají oxidované asfaltové pásy. Nejkvalitnější a nejodolnější pak jsou asfaltové pásy modifikované používané ve všech skladbách střech. Ukazují se ale problematické při vysokých teplotách, kdy může dojít ke změknutí jejich ochranné vrstvy.

Hydroizolační fólie

Vysokým teplotám lépe odolává plastová hydroizolační fólie. Z toho důvodu je pro izolace plochých střech přímo doporučována. Své uplatnění ale nachází také při izolaci balkónů a teras. Na trhu se setkáte se dvěma typy těchto fólií.

Fólie z termoplastu

Na jednovrstvé izolace plochých střech se používají fólie z termoplastu, které se na střechu aplikují pomocí horkého vzduchu. S touto fólií rovněž dobře odizolujete terasu a balkon. Nevýhodou těchto fólií bývá kratší životnost, která se pohybuje mezi 15 a 20 lety.

FPO/TPO fólie

Mnohem odolnější a pevnější je fólie termoplastických (TPO) či flexibilních (FPO) polyolefinů. Tato fólie je také pružnější, protože ve srovnání s plastovou fólií neobsahuje změkčovadla. A absence těžkých kovů ji zase činí šetrnější k životnímu prostředí.

Fólie FATRAFOL

Vysokou kvalitou se vyznačuje především hydroizolační folie FATRAFOL vyrobená na bázi PVC. Její hlavní výhodou jsou především všestranné možnosti jejího využití. Fólie je určena pro novostavby i rekonstrukce. Hodí se pro všechny typů objektů, tedy rodinné domy stejně jako skladovací a výrobní areály, i typy střech – ploché, šikmé, jednoplášťové, dvouplášťové, mechanicky kotvené, lepené i přitížené (zelené střechy). Speciálně pro ploché střechy přitížené praným říčním kamenivem nebo jakoukoli provozní vrstvou, např. dlažbou na podložkách, dřevěným roštem nebo vegetačním souvrstvím je pak přímo určená fólie FATRAFOL 818 na bázi PVC-P se zabudovaným skleněným rounem.