Hydroizolační folie Sikaplan G18

Izolace plochých střech fólií Sikaplan® G-18 se hodí pro mechanicky kotvené střechy

Autor: Jakubm Kategorie: Střechy

Ploché střechy dnes díky kvalitní izolaci a používaným technologiím povýšily co do trvanlivosti a současně nabízí možnost funkčního využití. V první řadě však musí kvalitně izolovat. Zajímavým izolantem jsou hydroizolační fólie Sikaplan® G-18.

Ploché střechy bývají buď přitížené vrstvou těžšího materiálu, třeba kačírku, nebo mechanicky kotvené. Právě pro mechanicky kotvené ploché střechy se hodí moderní střešní hydroizolační fólie z měkčeného PVC. Jde o polyesterovou vyztuženou tkaninu neboli o vícevrstvou hydroizolační střešní folii vyrobenou na bázi polyvinylchloridu. Na střeše je tato folie vystavena extrémnímu působení povětrnostních vlivů. Musí být proto rovněž UV stabilní a nesmí docházet k degradaci jejích vlastností působením slunečního záření. Přesně takovou je hydroizolační fólie Sikaplan® G-18.

Sikaplan® G-18 je moderní fólie pro moderní ploché střechy

Sikaplan® G může být vystavena přímému působení slunečních paprsků a není nutné ji nijak zakrývat ani ošetřovat. Zajištěna je též požární bezpečnost díky obsaženému zpomalovači hoření. Střešní hydroizolační folie Sikaplan® je však dobře odolná i větru a byla navržena pro globální klimatické podmínky. Z hlediska trvale udržitelného rozvoje pro její využití mluví recyklovatelnost.

Hydroizolační folie Sikaplan® se snadno instaluje

Fólie je svařitelná horkým vzduchem. Není proto nutná práce s otevřeným plamenem. Aplikace fólie je možná v podstatě celoročně. Požadavky na teplotu vzduchu jsou od -15 °C do +60 °C. Teplota podkladu musí být minimálně -25 °C a maximálně +60 °C.

Výrobce fólie myslel i na estetické hledisko. K dispozici je několik barevných provedení vrchní vrstvy folie. Zvolit si lze olověnou šedou, světle šedou, dopravní bílou, bledě zelenou a cihlově červenou. Při větším odběru je možná i barva na přání.

Hydroizolační fólie Sika®

Zmíněné hydroizolační fólie určená pro izolace plochých střech se vyrábí v různých tloušťkách. Kromě Sikaplan® G-18, což je hydroizolační fólie s tloušťkou 1,8 mm, se vyrábí i Sikaplan® G-12, Sikaplan® G-15 a Sikaplan® G-20. Jde o hydroizolační fólie značky Sika®. Ta nabízí i další typy střešních hydroizolačních fólií z měkčeného PVC. Pro mechanicky kotvené střechy se hodí též Sikaplan® VG v tloušťkách 1,2 mm, 1,5 mm a 1,8 mm. Pro zatížené střechy se používají fólie Sikaplan® SGmA v tloušťkách 1,2 mm, 1,5 mm, 1,8 mm a 2,0 mm. Hydroizolační fólie Sikaplan® SGK v tloušťce 1,2 mm a 1,5 mm se používají pro lepené střechy.